Amikor sikerült eldöntenünk, hogy milyen anyagokat használunk a táskához kiszabunk belőle 2 db 38 x 30 cm-es darabot az aljához és 2 db 38 x 16 cm darabot a felső részéhez. Én ebben az esetben alulra tettem az egyszínűt és felülre a mintásat, de ez szabadon választott.
A közbélést a táska külsejéhez fogva jöhet egy kis díszítés, amelynek rávarrásával már a vliest hozzá is dolgozzuk a színoldalhoz.
A táska külsejét - színt színre fordítva - összevarrjuk a két oldalt, majd kialakítjuk a csücsköket. Ugyan így elkészítem a bélést is - amelyre előzőleg belső zsebeket is varrtam, de nem varrom minden oldalát teljesen össze, az egyik oldalon szabadon hagyok kb 15 cm-t a kifordításhoz.
Ennél a táskánál csak színben hozzá illő hevedert használok fülnek, amelyet egy kicsit "hozzáigazítok" a zöld szalaggal, 72 cm hosszúra szabtam őket.
A táska külsejére - szintén színt - színre fordítva - ráhúzom a bélést és a kettő közé illesztem a füleket, mindkét oldalon egyenlő távolságra.
Ezután a táska szájánál teljesen körbevarrom, a füleknél oda-vissza többször is, hogy biztosan jól tartson.
Most jön a jelentősége a bélésen hagyott nyílásnak, hisz azon keresztül tudom kifordítani a táskát.
A nyílást összevarrom, majd befordítom a táskába. Ezután még a táska száját így is körbevarrom. Záródásnak készülhet hozzá cipzáros rész is, de ebben az esetben felvarrható mágneszárat kapott.
Kedves Gabi! Kívánok neked jó öltögetést, remélem tudtam segíteni a leírással.