Oldalak

2009. június 11.

7



A kép eredeti helye: zsuzsi77.blog.nlcafe.hu/



Foltoska játékra hívott, amelyben 7 dolgot kellene írnom magamról.
Némi gondolkodás után:


1. Nem indulhat a reggel egy forró 3 az 1-ben kávé nélkül.

2. Imádom az erdőt. Fákat, virágokat, állatokat ... Elvarázsol és megnyugtat.

3. Megszállottan gyűjtöm a golyóstollakat középiskolás korom óta. Most kb. 2000 db-ból áll a gyűjteményem.

4. Nehezemre esik "csak úgy" üldögélni. Ha nagy ritkán ráveszem magam, akkor azon jár az agyam, hogy mi mindent lehetne csinálni.

5. Későig ébren tudok maradni, viszont reggel nehezen ébredek.

6. Nem tudok úgy közlekedni az utcán, hogy ne figyeljem az embereket... milyen a ruhájuk, a táskájuk... szomorúak vagy vidámak?

7. Szeretem a rendet magam körül. Dolgozni, főzni, varrni is csak úgy tudok, hogy
ha rend van körülöttem.


Először azt gondoltam, túl sok a hét, ennyi mindent nem is tudok... aztán alig tudtam abbahagyni. :o)
Én Aranyosfodorkáról szeretnék kérdezni. Játszanál velem?



2009. június 10.

Ajándéktasak


(Mar)Gitta Kolléganőmnek ma van a névnapja. Az ajándékra már néhány hete volt ötletem, ezért úgy gondoltam, hogy inkább a "csomagolás" lesz saját készítésű.

Az elkészítésénél a legnagyobb ajándék (vázlatfüzet) méretét vettem alapul. Hengerbe tekertem és lemértem a kört, amit alkotott, majd a magasságát is. Ennek megfelelően vágtam ki előbb újságpapírból mintának, majd flízből, bélésanyagból, végül a külső anyagból is a hozzá való alkatrészeket. Az alja kört táskamerevítőből is kiszabtam, hogy a fenekének legyen egy kis tartása.



A külső anyag mintája adta a tűzést, így ez nem volt túl nehéz feladat. A felső szélére szegőt is varrtam:





Mivel a magasságra jócskán ráhagytam, hogy meg lehessen kötni a szájánál, így a "valódi" magassághoz egy szalagbújtatót is varrtam a bélés anyagából.

És itt már készen, fekve:



És állítva:


Minden Margit nevű olvasómnak kívánok nagyon boldog névnapot!


2009. június 7.

Elkészültek



Elkészült mind a négy, időre! :o) Holnap reggel adják át a gyerkőcök az osztály nevében az ajándékokat.



Ez lett a negyedik. Sajnos csak bent tudtam fotózni, mert odakint szakad az eső!



A délelőtt nagy része sütéssel, főzéssel telt, mivel délutánra vendégeket vártunk.

Ha gondoljátok készítsétek el Ti is ezt az egyszerű sós ropogtatnivalót.



Mivel nem volt itthon szezámmagom, így a tetejére is sajt került. Nagyon finom omlós lesz a tésztája.

Itt még sütés előtt:



Itt pedig már készen:



Jó étvágyat hozzá!

2009. június 6.

A harmadik



Ma elkészült a harmadik határidőnapló "ruhája". Holnap még a 4., aztán hétfőn már a Tanító nénik kezében! :o)

Nina útmutatásával anyagfestéssel próbálkoztam, teával. Ilyen lett:





Egy kicsit sötétebbet szerettem volna, legközelebb még több teát kell beletennem. De azért ez sem vész kárba!

A gyerkőceim ma a kertben iszonyatos méretű pitypangot találtak! Legalábbis azt gondolom, hogy az lehet ez a növény, bár a levele és a szára is teljesen más mint, amit én eddig láttam.



Ugyan olyan röppentyűkkel van tele. Itt látszik, hogy egy gyufásdobozhoz képest mekkora a mérete:





Ő is épp pitypangot fúj és Kipp-kopp a neve, egy gesztenyegyerek. Megrendelésre készül egy párna és Őt kérték ráhímezni az elejére!




2009. június 5.

Kötény

Anna Kolléganőm ma 59 éves. Mivel nagyon szeret főzni és a családja az Élete, olyan ajándékot gondoltam ki, amelyben ez a kettő ötvözhető.

Így született ez a kötény, amelynek a zsebére keresztszemes mintával egy család került.

Ez itt még csak a zseb, natúr vászon anyagra varrtam ráa mintát, alá a barna pamutcsipkéből került, keretnek.




Ezen a képen közelről is látszik az az anyag, amelyből a kötény kötője készült és az aljára is került belőle egy szélesebb csík.


2009. június 4.

Megmentettem ...



Judit kolléganőm Anyukája fiatal korában nagyon sokat varrt, még butikoknak is. Ebből az időből maradhatott meg a szekrény aljában lapulva ez a sok-sok rojt. Most úgy döntött, hogy nem tartogatja tovább kidobja... Még szerencse, hogy a munkahelyemen már elég sokan tudnak a hobbimról, így Judit megmentette nekem ezeket a kincseket. Bár Anyukája a kukához küldte le a szatyorral, ő behozta nekem a munkahelyünkre. :o) Még szerencse!!



Lapnadrág



Most találtam ezt a lapnadrág leírást. Nekem is van ilyenem, hosszú szárral.
Már jó néhány éve, hogy Móni Barátnőmmel ilyen nadrágokat varrtunk. Az elkészítése nagyon-nagyon hamar megy, viszont ami a hátránya, hogy időben el kell indulni benne abba a bizonyos kétbetűs kishelyiségbe, mert a szükség elvégzéséhez szinte teljesen le kell venni! :o))

2009. június 2.

Beborítottam ...



Tegnap délután nekikezdtem a Pedagógus-napi ajándékoknak. A megvásárolt pedagógus határidőnaplókra varrtam borítókat. A Tanító nénijeink keresztnevének kezdőbetűjét már korábban meghímeztem, így most ezekhez és az egyéniségükhöz :o) igyekeztem anyagot találni.

Először a könyvet beborítottam újságpapírral és "varrásráhagyással" kivágtam belőle a megfelelő méretet.

Ezután kivágtam a keresztszemes kis kép helyét az elejéből és felvágtam olyan darabokra, amilyenekkel majd keretezni szeretném:

Ezeket kivágtam az anyagból is, varrásráhagyással:


A legkisebb darabbal kezdtem és így haladtam a nagyobb felé. Amikor ez elkészült rátettem a napló elejére és bejelöltem a pontos méretet:


Egy natúr színű erősebb vászon anyagból kiszabtam mégegyszer ugyan akkorát és a hátuljára varrtam, hogy legyen egy kis tartása:


Majd kiszabtam a füleket is, amelyek belül lesznek:


Most következett a számomra "legnehezebb" feladat, kitalálni a rétegek egymásra helyezését, hogy kifordítva mindegyik a helyén legyen :o))

Alulra került az előlap, színével felfelé. Erre tettem a kötőket - jelen esetben szalagból:

Majd a belső fülek következtek:

És végül a belső hátlapja:

Ezután körbevarrtam és alul, középen hagytam egy nyílást. Ezen keresztül fordítottam ki az egészet. A sarkaknál belül az anyagot levágtam és jól kinyomkodtam kifordítás után, hogy szépen álljon.

Kettő készült el tegnap délután és még kettőt kell varrnom hétfőig! De most már könnyebben megy, mert kitaláltam a munkamenetet.