Oldalak

2011. november 24.

Fehér csipkeruhában



Tegnap hazafelé menet olyan gyönyörű látvány fogadott az utcánkban, hogy gondoltam megörökítem. Fehér csipkeruhába öltözött minden. A fák, a kerítés...




Kicsit könnyebben megy így a karácsonyra-hangolódás, de a napsütés nagyon-nagyon hiányzik.


2011. november 22.

Babalátogatóban




Kedves barátainknak született kisbabájuk még október 21-én. A hétvégén már meglátogathattuk őket. Egy saját készítésű keresztszemes képet vittem nekik ajándékba.




Olyan jó érzés ilyen picurka baba közelében lenni. A jó kis babaillat, az édes, picurka kezek, a vékonyka kis hangja... Felelevenítette a régi szép emlékeket, amikor még az én gyerkőceim voltak ilyen pindurkák. Mint, ha csak tegnap lett volna :o)

2011. november 21.

Varrósnap

Szombaton volt a karácsonyi varrósnapunk. Nagyon sok kedves régi és új ismerőssel találkozhattam. A hangulat  szerintem fantasztikus volt. És igen... ezt a nagy teret is betöltötte a női csacsogás, a sok szépséges kiállított munka, a lelkes kreatív lányok-asszonyok érdeklődése és nem mellesleg a csábító kínálat az árusoktól!

A nap végére alaposan elfáradtunk, hisz ezt a napot sok-sok hét kemény munka, szervezés, egyeztetés, készülődés előzte meg. De megérte!! Nagyon bízom benne, hogy találkozhatunk veletek jövőre, ugyanitt!

2011. november 18.

Babatakaró


Kolléganőm kérésére készült ez a babatakaró, keresztelőre viszi ajándékba. A színeket, formákat teljes egészében rám bízta, csak annyi volt a kérés, hogy kisfiús legyen.  



A néhány hónapos kis Áron valószínűleg még nem fogja tudni a tetszését kinyilvánítani, de remélem, hogy a szülőknek megfelel majd.

És egy kis helyzetjelentés. Ilyen volt ma reggel Pécs belvárosa:


A -5 fokot nem tudom idemásolni :D szerencsére!

2011. november 16.

Ajándékok

Miután szinte minden este már sötétben érünk haza, egyre nehezebb igazán jó fényképeket készíteni. Persze tudom, hogy vannak már megfelelő praktikák a szobában való fotózáshoz, de olyan körülményes a sok előkészület. Hétvégén igyekszem mindent lefotózni, még inkább a szabadban, fényes nappal.


Ezt a szépséges festményt Szemkép-től kaptam. A címe Téli álom. Egyre többször gondolok rá és irigykedem a medvékre, leginkább a reggeli felkelésnél. :o)


Ezt a bűbájos kis medvét Mmamától kaptam. Napokig nem is sejtettem, hogy nálam lakik, mert egy anyagba csomagolva költözött hozzánk, jól elrejtve.


Ez a szatyor Dia barátnőmnek készült. Az "eredetijét" még sok évvel ezelőtt kapta tőlem, de sajnos az anyaga "elfáradt". Mindenképp szerettük volna megmenteni a képet róla, ha már egyszer pályázatot nyertünk vele Anitámmal. Most jó erős vászonból készült az alap, remélem, hogy még bírja majd néhány évig.


(Khmm.. khm... most így a fényképet nézve, egy vasalás még jól jött volna neki a megörökítés előtt.)

2011. november 14.

Már a Bamán

A hétvégi (19-ei) varrósnapunkról már a bama-n is olvashattok!
Gyertek, mert nagy szeretettel és sok-sok meglepetéssel várunk benneteket!

2011. november 12.

Sorsoltunk

Köszönöm szépen, hogy játszottatok velem! Ezzel a játékkal én is sokat nyertem. Sok szép, kedves, elgondolkodtató idézetet kaptam tőletek. 


Most is, mint mindig Anita volt a segítségemre, hogy megtudjuk ki a szerencsés nyertes.


Ezt a papírt húzta:


A szerencsés nyertes pedig:


Naposnak gratulálok! Kérlek írd meg a postacímedet, ahová az ajándékodat küldhetem!

2011. november 7.

Ha van két másodperced


Épp néhány nappal ezelőtt beszélgettünk blogos barátnőkkel, hogy mi lehet az oka a kevesebb hozzászólásnak. Valószínűleg annyi, hogy mindenki siet... gyorsan olvas... kattint... és szalad is tovább.
Ha most adódik két másodperced, tedd meg hogy jelzed, itt jártál...
Ha kicsit több időd is van még, vidd magaddal ezt a kedves kezdeményezést!
A részletek Ányinál!

Budapesten jártunk

Szombaton Budapesten voltunk a csoportunkkal a Határtalanul kiállításon. Sajnos az időnk nagy részét a Közgyűlésen való részvétel tette ki így igen kevéske idő maradt a kiállítás megtekintésére és a régen látott kedves ismerősökkel való beszélgetésre.
Nagyon gyorsan telt el ez a nap, túl gyorsan...
De talán majd jövőre... több minden is beleférhet! Addig már csak 365 napot kell várni! :o)

2011. november 2.

A hétvégén készült...


Egy táska a Húgomnak a kedvenc anyagomból, egy csoportban tanult táskaformával.



Egy neszeszer:



Egy tolltartó:


2011. október 28.

Akarsz e játszani?


November 1-én lesz 3 éve, hogy blogírásba kezdtem. Szeretném megünnepelni veletek, hogy 3 év alatt sok ismerősre, barátra, kedves hozzászólóra, csendes olvasóra leltem!

A játéknak csak annyi feltétele van, hogy hagytok itt egy hozzászólást. Kérhetek én is ajándékot tőletek? Ha van kedvetek, írjátok meg a hozzászólásotokban kedvenc idézeteteket. Én is hoztam mára egy verset:

A játszótársam, mondd, akarsz-e lenni,
akarsz-e mindig, mindig játszani,
akarsz-e együtt a sötétbe menni,
gyerekszívvel fontosnak látszani,
nagykomolyan az asztalfőre ülni,
borból-vízből mértékkel tölteni,
gyöngyöt dobálni, semminek örülni,
sóhajtva rossz ruhákat ölteni?
Akarsz-e játszani mindent, mi élet,
havas telet és hosszú-hosszú őszt,
lehet-e némán téát inni véled,
rubin-téát és sárga páragőzt?
Akarsz-e teljes, tiszta szívvel élni,
hallgatni hosszan, néha-néha félni,
hogy a körúton járkál a november,
az utcaseprő, szegény, beteg ember,
ki fütyürész az ablakunk alatt?
Akarsz játszani kígyót, madarat,
hosszú utazást, vonatot, hajót,
karácsonyt, álmot, mindenféle jót?
Akarsz játszani boldog szeretőt
színlelni sírást, cifra temetőt?
Akarsz-e élni, élni mindörökkön,
játékban élni, mely valóra vált?
Virágok közt feküdni lenn a földön,
s akarsz, akarsz-e játszani halált?

(Kosztolányi Dezső: Akarsz-e játszani?)

A sorsolás 2011. november 12-én, délben lesz. Az ajándék? Meglepetés! Annyit elárulok, hogy lesz benne saját készítésű ajándék és némi alkotáshoz szükséges "alapanyag" is!

A játékot azért hirdettem meg néhány nappal korábban, mint az évforduló, mert szomorú napok, hetek következnek. Elcsendesedés, bezárkózás, emlékezés. A szeretteinkre gondolunk. Azokra, akik már nincsenek itt velünk, de akiknek az emlékét örökre megőrizzük. Virágok, mécsesek, könnyek...

2011. október 24.

Már nincs egyedül...

Hernyó Helga már nincs egyedül! Megszületett a testvérkéje is.


Most már együtt araszolnak:


Tekergőznek:


Sziasztok olvasók! :D

2011. október 21.

A szett


Barátnőm kérésére készült ez a szemüvegtokból és neszeszerből álló kis szett. A szemfülesek felfedezhették, hogy ez bizony a faddi takaróm maradék anyagaiból készült. Ezzel "nevezek" Ginánál az októberi apró fecnik játékára is.




A segítségeteket is szeretném kérni. A régi mosógépem a végét járja. Hamarosan újat kell vennünk. A boltok kínálata olyan szerteágazó, hogy bár van elképzelésem, még is igen tanácstalan vagyok a márkát illetően. Néhány fórumot is olvasgattam már a témában. Ha megosztanátok velem a saját tapasztalatotokat, akár jó, akár rossz, nagyon megköszönöm. Talán segítene eligazodni valamelyest a mosógépek dzsungelében. Itt jobbra fent egy kis szavazást is indítok ez ügyben, de segítő leveleket is várok szeretettel!

2011. október 20.

A nyereményem


Megérkeztek a szépséges ajándékaim Barbaraltól!



Szépségesek! Már alig várom, hogy kipróbálhassam, hogy megtalálják a helyüket a festett csipkék és farkasfogak!